WEDDING PHOTOS & VIDEO

ENG

YES PHOTOS

I said YES
Let’s start from the beginning when you decide to make another step in the life of love. Do you want to capture all the emotions that are all around when you ask your love to marry you? We will go there with you but we will be hidden at the beginning to do not ruin the surprise. After the big moment, we will have also a photo session.
CZ

ZASNOUBENÍ

Aneb překvapení pro budoucí nevěstu. Překvap svou drahou polovičku nejen krásným prstýnkem a otázkou, ale i fotografiemi z tohoto okamžiku. Nenápadně se přiblížím na domluvené místo v domluvený čas a budu v fotit z povzdálí. Po tomto překvapení bude následovat klasické focení.

 

 

PRE-WEDDING PHOTOS

This photo session is perfect for people who like photos and want something more than just event pictures. This is also the time when we can meet each other before your wedding day and know how to cooperate better. Here we will have time just for each other and we will create amazing photos outside in nature or in a beautiful center of a city/town. Do you like more photos in poses or see natural emotions? We can do both and you will choose what you like more. Do you want to take photos in different outfits? Everything is possible in this photo session.

PŘEDSVATEBNÍ FOCENÍ

Slouží nejen pro milovníky fotografie, ale též k lepšímu poznání. Je to hodina zaměřená více na aranžovanou fotografii, na kterou není při svatebním dnu tolik času. Může posloužit též k vytvoření pozvánky.

 

svatba (1 of 1)-14
WEDDING DAY

It is finally here, your perfect day. It will be my pleasure to help you to make this day beautiful. To help the flow during the wedding day, I recommend having a meeting because I think for this important event it is so important that you feel good next to your photographer that will follow you a full day. Here we speak also about your wedding program and all the details.

SVATEBNÍ FOTOGRAFIE

Tento den je vyjímečný a jedinečný, proto se zaměřím přesně na tvé požadavky, které domluvíme již před tímto velkým dnem. Tvé speciální přání jsou zde jen vítané, jelikož miluji jedinečnost a odlišnost při fotografování.

 

 

TRASH THE DRESS

Congratulation for newlyweds. But it does not finish at this moment. If you are a photo lover you can choose also this option. Now we can go as wild as you want because all the stress of preparing the wedding is behind and we are free to enjoy this photo session.

TRASH THE DRESS Svatbou to přece nekončí. Oslavovat lásku je možné neustále. Nemusíme u toho focení doslova zničit šaty, ale už můžeme popustit uzdu naší fantazii. Uvolněná atmosféra po svatbě dá dopřát fotografiím s jinými emocemi a s jinou atmosférou. Tyto fotografie se určitě budou hodit do vašeho svatebního alba.